جدید ترین استانداردهای ترمیم و تعمیر بتن و سازه های بتنی

 

در حال حاضر روش و تکنیک های استاندارد و غیر استاندر متنوعی در ترمیم و تعمیر سازه های بتنی به کارگرفته می شود. از جمله استانداردهای معتبر تعمیر  سازه های بتنی می توان به EN 1504  ، (02-263 ACI) )  و . می باشند. شما یم توانید همچنین برای مبانی و اصول ترمیم و تعیر بتن و سازه های بتنی به کتاب ترمیم ، تعمیر ، حفاظت و آب بندی سازه های بتنی نگارش مجموعه کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران رجوع کنید. همچنین برای آشنایی ، مشاوره ، تهیه مواد تخصصی ترمیم و تعمیر بتن و یا اجرای تعمیر انواع سازه های بتنی با بخش فنی و مهندسی کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ( 44618462-09120258371 ) تماس حاصل فرمایید.

 

 

ترمیم و تعمیر بتن و سازه های بتنی

باید توجه داشت که سازه های بتنی برای حفظ دوام و شرایط بهره برداری نیازمند تعمیر و نگهداری می باشند. تعمیرات ممکن است به علت مشکلات در حین ساخت و آسیب های ناشی از شرایط بهره برداری مورد نیاز باشد.

از این رو آنچه باید مورد توجه جدی کارفرمایان ،کارشناسان و مهندسان قرار گیرد اهمیت تعمیرات بهینه و اصولی می باشد. بدیهی است که تعمیرات نامناسب، غیر کارشناسی و در بسیاری مواقع به ظاهر ارزان قیمت ( در واقعیت به علت عمر کم و نیاز به تکرار تعمیرات ، پر هزینه ) ، در بسیاری از مواقع باعث تاثیر مخربی ( به علت پوشاندن شدن ظاهری عیب و آسیب ) برای سازه ها خواهد داشت. لذا لازم است کارفرمایان و متخصصین به دور از شتاب زدگی ناشی از آسیب وارده ( به خصوص آسیب در زمان ساخت ) نسبه به طی مراحل اصولی و م با متخصصین در زیمنه تعمیرات سازه های بتنی اقدام نمایند.

 

در حال حاضر روش های متنوعی برای تعمیرات و ترمیم سازه های بتنی شاخته شده که هر یک می توانند بسته به شرایط کارآمد و موثر باشند. از جمله عوامل موثر در انتخاب روش تعمیرات می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

 

·        ابعاد ناحیه آسیب دیده

·        دسترسی به ناحیه آسیب دیده

·        شرایط بهره برداری

·        محدودیت های زمانی اجرا

·        علت آسیب وارده شده

·        شدت آسیب وارد شده

·        سازه ای یا غیر سازه ای بودن

·        محدودیت های اقتصادی

·        تیم تخصصی اجرایی

·        شرایط آب و هوایی

·        زمان و دمای زمان اجرا

·        انتظارات در تعمیرات مورد نظر

·        .

 

بدیهی که همه موارد مذکور می توانند در گزینش روش تعیمرات موثر باشند ولی این امکان وجود دارد که شرایط در یکی از این گزینه ، روش های اجرایی را بسیار محدود سازد. مانند تعمیرات دوره ای یک سازه که در بسیاری از کارخانجات زمان کوتاهی می باشد.

روند معمول و اصولی تعمیرات سازه های بتنی را می توان به شرح ذیل تقسیم بندی نمود :

 

·        ارزیابی میدانی و غیرمخرب سازه به منظور شناسایی نیاز یا عدم نیاز تعمیرات ، حجم و محل های آسیب ، علت آسیب

·        انتخاب روش و متریال تعمیر در صورت نیاز

·        انتخاب پیمانکار و مجری تعمیرات

·        اجرای عملیات تعمیر براساس دستور العمل اجرایی

·        تست و کنترل کیفی عملیات انجام شده

 

پس از اعلام نیاز و درخواست کارفرما مبنی بر نیاز پروژه به تعمیرات و انجام تست های غیرمخرب و ارزیابی میدانی مانند سوابق پروژه ، ارزیابی شرایط بهره برداری و مشخصات سازه ، روش منتخب گزینش و در دستورکار اجرا قرار می یگرد. باید توجه داشت ، علاوه و برمطالعه اولیه برای علت یابی و گزینش روش ، اجرای با کیفیت و مصالح مناسب گامی پر اهمیت در فرآیند موفق تعمیرات می باشد. برخی از روش های استاندارد تعمیرات شامل موارد ذیل می باشد.

·        تزریق رزین اپوکسی در ترکها

·        استفاده از چسب لاتکس و ملات پایه سیمانی

·        ملات پایه سیمانی

·        بتن پاششی یا شاتکریت

·        بتن پیش آکنده

·        استفاده از بتن پلیمری

·        قالب بندی و بتن ریزی

·        استفاده از انواع پوشش ها

·        تزریق دوغاب

·        تزریق رزین پلی یورتان

·        ترمیم دستی در سطوح کوچک

·        استفاده از الیاف FRP

·        .

 

شما می توانید برای مشاوره ، دریافت مشخصات فنی محصولات ، تهیه محصولات و اجرای تعمیر و ترمیم سازه های مختلف بتنی منجمله تونل ها ، ساختمان ها ، تصفیه خانه های ، فونداسیون و ستونهای بتنی ، پدستالها ، سازه های صنعتی ، سازه های آبگیر و . با بخش فنی و مندسی کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران 44618462-44618379-09120258371 تماس حاصل فرمایید.

 

کلمات مرتبط _ ترمیم سطح بتن ، ترمیم بتن فونداسیون ، تعمیر ستون بتنی ، ملات بتن ، روش ترمیم بتن یخ زده ، ترمیم تیر بتنی ، مواد ترمیم بتن ، قیمت ترمیم کننده بتن ، مصالح ترمیم بتن ،استاندارد تعمیر بتن ، پودر ترمیم کننده بتن ، قیمت پودر ترمیم کننده بتن ، فروش ترمیم کننده بتن ،  ترمیم کننده بتن چیست ، مقدار مصرف ترمیم کننده بتن .

 

 

 کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران

مجموعه کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت تولید رایحه بتن سبز و مهندسی ژرف تابان مهر از سال 1385 فعالیت خود را آغاز نموده است. این مجموعه با شناخت خلا موجود در زمینه ارائه خدمات تخصصی بتن در سطح کشور ، با بکارگیری پرسنل تخصصی و نیز تجهیزات ویژه ، در این سالهای سعی نموده گامی کاربردی و موثر در زمینه رفع نیاز متخصصین ، کارفرمایان ، مهندسین ، دانشجویان ، مشاورین و پیمانکاران بردارد. در این قالب و بهره گیری از تجربیات روزافزودن خود ، با عنایت به اخذ استانداردهای بین المللی ( استاندارد CE  اتحادیه اروپا و استاندارد ایزو 9001 ) ، این مجموعه  همواره سعی است خدماتی به روز و تخصصی و کاربردی تر ارائه نماید. شرح خلاصه خدمات ارائه شده توسط این شرکت شامل بخشهای زیر می باشد. این شرکت در حال حاضر عضو وندور لیست صنایع دفاع ، لیست بلند وزارت نفت ، وندورلیست سازمان تامین اجتماعی و عضو انجمن ملی بتن ایران می باشد.

 

مجموعه تولیدی و بازرگانی رایحه بتن سبز :

·        واردات و تولید انواع افزودنی های بتن

·        واردات و تولید انواع مصالح تعمیراتی بتن

·        واردات و تولید انواع پوشش های محافظتی و آب بندی بتن

·        واردات و تولید انواع گروت های پایه سیمانی و اپوکسی

·        واردات و تولید انواع مصالح کاشی کاری

·        انواع ماستیک و درزبندهای سازه های بتنی و ساختمان ها

·        واردات و تولید انواع کفپوش ، سخت کننده و رنگ های ساختمانی

·        واردات و تولید انواع مصالح کمکی بتن از جمله الیاف بتن ، واتراستاپ ، حلال بتن ، واتراستاپ منبسط شونده، کیورینگ بتن ، اسپیسر ، خمیر کاشت میلگرد ، قالب های پلاستیکی و .

 

مجموعه مهندسی ژرف تابان مهر :

·        مشاوره و اجرای تعمیر و ترمیم سازه های بتنی

·        مشاوره و اجرای آب بندی و محافظت سازه های بتنی

·        مشاوره و اجرای مقاوم سازی و تقویت سازه های بتنی

·        مشاوره و جرای انواع کف پوش های صنعتی

·        مشاوره و ارائه خدمات ارزیابی و آزمایش های غیرمخرب سازه های بتنی

·        برگزاری دوره های تخصصی بتنی

·        ارائه مشاوره و طرح اختلاط بتن های خاص

·        مشاوره و نظارت بر اجرای سازه های بتنی

·        کرگیری و کاشت میلگرد و بولت در بتن و تخریب بتن به روش واترجت

 

در حال حاضر مجموعه کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ، دارای دفتار و نمایندگی هایی در بسیاری از مناطق و شهر ها می باشد.علاقمندان می توانند برای بهره گیری از خدمات و محصولات این شرکت و یا مشاوره و دریافت رزومه فعالیت ها و یا مشخصات فنی محصولات این شرکت ، با نمایندگی این مجموعه و یا دفتر مرکزی این شرکت ( 44618462-44618379) تماس حاصل فرمایند. همچنین علاقمندان به همکاری با این شرکت می توانند جهت اخذ نمایندگی و عاملیت فروش خدمات و محصولات این شرکت با شماره تلفن 09120916272 تماس حاصل نمایند.

 مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : ·        ,سازه ,بتنی ,ترمیم ,تعمیرات ,تعمیر ,تولید انواع ,·        واردات ,·        مشاوره ,بتنی ·        ,ترمیم کننده ,بتنی ·        مشاوره ,تولید انواع مصالح ,پودر ترمیم کننده ,پایه سیمانی ·       
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

محصولات ارگانیک راه آزادى وبلاگ تخصصی مهندسی هسته ای چرا باران نميبارد Justin gol کانال دهم تجربی انسانی ریاضی کانال کنکور ۹۹ Scott وبلاگ نام نیک مد و زیبایی